Gasilska vaja 2010

22.10.2010

V petek 22. oktobra je prav tako v sklopu aktivnosti v mesecu požarne varnosti potekala gasilska vaja v kateri je šlo za simulacijo požara na objektu kina Dobrna. Nekaj minut po 18.00 uri je bila članom PGD Dobrna preko sistema za alarmiranje ASK posredovana informacija o požaru na navedenem objektu. V nekaj minutah so na kraj dogodka prihitele operativne ekipe društva, ki so takoj pričele z gašenjem požara, reševanjem ponesrečencev in varovanjem drugih objektov. Pri vaji so bile uporabljena in prikazana vsa znanja, ki jih lahko nudijo gasilci v takšnih primerih. Namen prikazane vaje je bil predvsem v utrjevanju znanja in pridobivanje izkušenj, ki jih v primerih, ko gre za res še kako potrebujemo.